close
تبلیغات در اینترنت
مشهد میزبان 59 شهردار از کشورهای اسلامی/ گلایه از دولت یازدهم به دلیل برخورد سیاسی با این اجلاس/ تلاش
loading...

طراحی بنر دیزاین

  وی افزود: در سال 2006 اصفهان یکی از سه شهر معرفی شده از سوی آیسسکو به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده است اما تا سال 2017 ایران شهری را با این عنوان نداشته تا اینکه مشهد از سوی این سازمان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شد.   مشاور عالی و جانشین شهردار مشهد تصریح کرد: عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام فرصتی ویژه و تریبونی برای ارائه آنچه از هویت تاریخی خراسان، مشهد و ایران به جهان اسلام و به کل جهان دارد، است. به همین جهت می‌کوشیم تا از دیپلماسی عمومی و دیپلماسی شهری…

مشهد میزبان 59 شهردار از کشورهای اسلامی/ گلایه از دولت یازدهم به دلیل برخورد سیاسی با این اجلاس/ تلاش

ناصر بازدید : 20 یکشنبه 03 ارديبهشت 1396 نظرات ()

 

وی افزود: در سال 2006 اصفهان یکی از سه شهر معرفی شده از سوی آیسسکو به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده است اما تا سال 2017 ایران شهری را با این عنوان نداشته تا اینکه مشهد از سوی این سازمان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شد.

 

مشاور عالی و جانشین شهردار مشهد تصریح کرد: عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام فرصتی ویژه و تریبونی برای ارائه آنچه از هویت تاریخی خراسان، مشهد و ایران به جهان اسلام و به کل جهان دارد، است. به همین جهت می‌کوشیم تا از دیپلماسی عمومی و دیپلماسی شهری و مردمی استفاده کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز متأسفانه ارتباطات ما در بخش دیپلماسی رسمی در جهان اسلام خیلی مطلوب نیست و توطئه هم از سوی دشمنان در روابط ایران با کشورهای جهان اسلامی صورت می‌گیرد به همین جهت می‌توانیم استفاده از دیپلماسی شهری را کمک کننده به دیپلماسی رسمی و فرصتی ویژه دید.

 

عنابستانی افزود: بیش از 60 درصد علما و دانشمندان دوران مجد به عظمت تمدن بزرگ ایرانی مربوط به خراسان بزرگ بوده است. ضمن اینکه مشهد شهر بزرگ آن تمدن بزرگ نوین است که رویداد مشهدالرضا پایتخت فرهنگی جهان اسلام می‌تواند احیاگر آن تمدن بزرگ باشد..

 

وی با بیان اینکه مشهد کلانشهر مذهبی دنیا است و هیچ شهر بزرگی در دنیا به اندازه جمعیت زائران و رفت‌وآمد گردشگران مذهبی مانند مشهد وجود ندارد، گفت: جمعیت و زائرانی که حول محور حضرت علی بن موسی الرضا گرد هم می‌آیند برای همه ما افتخار و فرصتی ویژه است.

 

مشاور عالی و جانشین شهردار مشهد با بیان اینکه سفر تعدادی از مهمانان شرکت کننده در اجلاس شهرداران جهان اسلام به مشهد از امروز آغاز شده و افتتاح رسمی آن بعدازظهر روز سه‌شنبه برگزار و این اجلاس تا روز 7 اردیبهشت ادامه دارد، ادامه داد: تاکنون استقبال خوبی از این اجلاس شده و معتقدم که محبت اله بیت انحصار در شیعه ندارد و اصرار ما هم تسری این محبت به تمام جهان اسلام است.

 

عنابستانی خاطرنشان کرد: فرصت ویژه مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام فرصتی برای وحدت جهان اسلام حول محور محبت به اهل بیت پیامبر و ائمه اطهار است.

 

وی با بیان اینکه از 59 شهردار مختلف جهان اسلامی اعم از شهرداران داخلی و خارجی از 27 کشور اسلامی شامل قاره‌ای آسیا، اروپا و افریقا جهت حضور در این اجلاس دعوت شده است، گفت: موضوع ضرورت تقویت شبکه شهرهای اسلامی در عصر جهانی شدن یکی از محورهای اصلی رویداد مشهدالرضا به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام است لذا می‌کوشیم تا از تجارب یکدیگر به نحو شایسته استفاده کنیم.

 

مشاور عالی و جانشین شهردار مشهد افزود: اعتقاد به شریعت اسلامی در حوزه محیط زیست به مبلمان، معابر، رفت و آمد، منظر شهری و ساخت‌وساز ارتباط مستقیم دارد که این ارتباط در اسلام به خوبی تبیین شده است اما متأسفانه دنیای اسلام در این باره کمتر فکر کرده و می‌کوشیم در اجلاس مشهد به این ضرورت اساسی فکر کنیم در حالی که باید شهر اسلامی تفاوت زیادی با شهر غیر اسلامی داشته باشد.

 

عنابستانی با اشاره به لزوم توسعه گردشگری حلال افزود: ضرورت توسعه گردشگری حلال یکی دیگر از موضوعات جدی بحث شده در رویداد مشهدالرضا پایتخت فرهنگی جهان اسلام خواهد بود.

 

وی تصریح کرد:‌ براساس عرف سازمان آیسسکو شهرداران، متولی مراسم پایتخت فرهنگی جهان اسلام هستند. اما در ایران وضعیت و شرایط طور دیگری است که شهرداران خیلی متولی شهر به حساب نمی‌آیند.

 

مشاور عالی و جانشین شهردار مشهد گفت: در سطوح کلان از برخورد با رویداد مشهدالرضا به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام گله‌مندم در حالی که می‌توانستیم از این مسئله بسیار بزرگ استفاده مطلوبی کنیم چرا که این موضوع تریبونی برای جمهوری اسلامی ایران به حساب می‌آید.

 

عنابستانی با بیان اینکه علی‌اکبر ولایتی یکی از سخنرانان اصلی اجلاس مشهدالرضا پایتخت فرهنگی جهان اسلام است، افزود: به دلیل در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در ایران شخصیت سیاسی خاصی در این اجلاس حضور ندارد.

 

وی با بیان اینکه اساتیدی از کشورهای انگلیس، ایتالیا و هلند در بخش شبکه‌سازی شهری،‌اساتیدی از کشورهای استرالیا و مصر به همراه تعدادی از اساتید ایرانی در این اجلاس سخنرانی خواهند کرد.

 

مشاور عالی و جانشین شهردار مشهد با بیان اینکه از حدود یک سال قبل دبیرخانه اجلاس شهرداران اسلام شکل گرفته و رئیس دبیرخانه آن شهردار مشهد است، تصریح کرد: در شورای سیاست‌گذاری این اجلاس دستگاه‌ها و سازمان‌های زیادی عضو هستند که تاکنون 15 جلسه در این خصوص برگزار شده است.

 

عنابستانی گفت: تا این لحظه 37 شهردار از دنیای اسلام در رویداد مشهدالرضا پایتخت فرهنگی جهان اسلام حضور یافته‌اند ضمن اینکه ما در این اجلاس به دنبال حساسیت در شهرهای اسلامی برای تنظیم این شهرها با آیین و شریعت دین اسلام هستیم. البته در این زمینه ما ادعایی از خود نداریم.

 

وی با بیان اینکه 4 شهردار از کشور پاکستان در این اجلاس حضور دارند، ادامه داد: شهرداران دیگری از کشورهای افغانستان، تایلند، ترکیه، سوریه، عمان، قرقیزستان، عراق، بوسنی و هرزگوین، آلبانی، روسیه، غنا، نیجر، موریتانی، الجزایر و تعداد دیگری از کشورهای خارجی در این اجلاس حضور دارند.

 

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960203001736

/

/

//

/

/

/

/

/

dubai logo design  logo design تصمیم شعار  تصمیم الملصق  banner design  dubai banner design  business card design  dubai business card design تصمیم بطاقة الأعمال طراحی لوگو  طراحی آرم  طراحی لوگو حرفه ای  طراحی بنر  طراحی بنر تبلیغاتی  طراحی بنر حرفه ای

 کاتالوگ اینترنتی آموزش طراحی کارت ویزیت حرفه ای با فتوشاپ   طراحی و چاپ کارت ویزیت طراحی حرفه ای کارت ویزیت  طرح لایه باز  دانلود فونت فارسی طراحی سایت طراحی وب سایت .طراحی بنر تبلیغاتی , طراحی کارت ویزیت , طراحی کاتالوگ , طراحی بروشور , طراحی کاور طراحی هدر ,طراحی موشن گرافیک , طراحی لوگو ,  تعرفه طراحی , طراحی استند ,  طراحی تراکت , طراحی بنر , چاپ کارت ویزیت , چاپ کاتالوگ ,چاپ بروشور کاور اهنگ , هدر سایت ,ساخت تیزر تبلیغاتی ,طراحی آرم , استند نمایشگاهی , تراکت , کاتالوگ اینترنتی , نرم افزار طراحی لوگو , پوستر محرم , پوستر دفاع مقدس فروشگاه محصولات گرافیکی , طرح لایه باز , طرح لایه باز کارت ویزیت , آموزش فتوشاپ ,آموزش فتوشاپ مقدماتی ,آموزش فتوشاپ پیشرفته , بروشور لایه بازطرح لایه باز قالب,مقالات طراحی بنر,مقالات طراحی کاتالوگ,مقالات طراحی لوگو,دانلود فونت فارسیطراحی بنر گیف,طراحی بنر فلشطراحی کارت ویزیت آنلاین 

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
طراحی بنر دیزاین,طراحی بنر تبلیغاتی,بنر تبلیغاتی,طراحی کاتالوگ,طراحی بروشور
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟